Home Club Leagues Events Sponsors Admin
Esquimalt Curling Club

Men's Master's Bonspiel

January 5-8, 2016

Event Schedule Draw Schedule Show Teams Bonspiel Home

Teams

Ainsley
Allan
Begg
Beggs
Bombezin
Campbell
Canning
Cargill
Carlson
Carmichael
Convey
Danderfer
Davies
Fraser
Gage
Garraway
Irwin
Johnson
Leach
Marshall
Mckie
Mcleod
Merriam
Morin
Moss
Orton
Pope
Robertson
Silver
Simmons
Smith
Stewart
Thesen
Tomlinson
Wilkinson
Woytowich

Team

Skip

Third

Second

Lead

Ainsley
    A Event Winner
Keith
Ainsley
Rob
Hinton
Garry
Lindell
Sheldon
Spier
Allan
    Out From D Event
Don
Allan



Begg
    Out From C Event
Jim
Begg
Clay
Bottrell
Lee
York
Peter
Weston
Beggs
    Out From D Event
Steve
Beggs
Murray
Walker
Gary
Rowe
Jim
Baldwin
Bombezin
    Out From D Event
Georges
Bombezin
Terry
Russell
Ray
Howard
Jim
Cliff
Campbell
    Out From B Event
Jack
Campbell
Ken
Wigbers
Dan
Eakins
Bob
Powell
Canning
    Out From C Event
Glen
Canning
Dave
Bolster
Gordon
Schnell
Ray
Johnson
Cargill
    Out From E Event
Richard
Cargill
Mike
Fry
Daryl
Forbes
Dennis
Searle
Carlson
    Out From D Event
Ted
Carlson



Carmichael
    Out From C Event
Stu
Carmichael
Dave
Green
Noel
Hay
Bob
Pederson
Convey
    Out From C Event
Paul
Convey



Danderfer
    Out From A Event
Ron
Danderfer
Paul
Malnarich
Barry
Turner
Pat
Thompson
Davies
    Out From D Event
Dave
Davies



Fraser
    Out From D Event
Stu
Fraser
Keith
Newhouse
Tom
Mcpherson
Skip
Charlton
Gage
    Out From C Event
Rob
Gage
Mike
McQuarrie
David
Gray
Bill
Hadden
Garraway
    Out From A Event
Lyle
Garraway



Irwin
    Out From B Event
Gordon
Irwin
Lynell
Korella
Grant
Gainor
Ian
Cole
Johnson
    Out From D Event
Roy
Johnson



Leach
    Out From D Event
Bob
Leach



Marshall
    D Event Winner
Grant
Marshall
George
Van Wensem
Jack
Bowman
Lynn
Wilson
Mckie
    E Event Winner
Bob
McKie



Mcleod
    Out From D Event
Randy
Mcleod
Murray
Elliott
Chet
Masse
Ray
Holman
Merriam
    Out From C Event
Cliff
Merriam



Morin
    Out From B Event
Stuart
Roche
Brian
Morin


Moss
    Out From D Event
Don
Moss
Al
Teasdale
Neil
Campbell
Al
Hood
Orton
    C Event Winner
Al
Orton



Pope
    D Event Winner
Robert
Pope
Brian
Hardy
Barry
Sparkes
Dave
Lachmund
Robertson
    Out From D Event
Garry
Robertson
Bill
Cameron
Cedric
Trueman
Chuck
Lazer
Silver
    Out From D Event
Wayne
Silver
George
Marcyniuk
Dennis
Lieutard
Richard
Parrott
Simmons
    Out From D Event
Mike
Simmons
Don
Pert
Craid
Schick
Phyl
Miles
Smith
    B Event Winner
Dave
Smith
Bob
Dey
Jim
Galluagher
Gerry
Auger
Stewart
    Out From A Event
Len
Stewart
Al
Thompson
Foster
Roze
John
Coyne
Thesen
    Out From C Event
Cliff
Thesen
Feris
Bromley
Carl
Doucet
Larry
Gontonovic
Tomlinson
    Out From C Event
Keith
Tomlinson
Larry
Krawchuck
Ross
Hill
Peter
Hall
Wilkinson
    Out From D Event
Gary
Wilkinson
Ken
Oconnor
Quenton
Lehmann
Arnold
Van Klaveren
Woytowich
    Out From D Event
Lawrence
Woytowich
Paul
Addison
Wayne
Scott
Gerry
Vantrieght

Please Support Our Sponsors

Esquimalt OpticalDarlen VenturesAlley-Kat SignsEsquimalt Trading