Home Club Leagues Events Sponsors Admin
Esquimalt Curling Club

Master's Bonspiel

January 5-8, 2010

Event Schedule Draw Schedule Show Teams Bonspiel Home

Teams

Antrobus
Begg
Beggs
Bolster
Bryan
Campbell
Canning
Cargill
Convey
Cranston
Dale
Danderfer
Davies
Demeriez
Field
Frame
Franklyn
Garroway
Hackett
Hall
Johnson
Kohlman
Leach
Lund
Lyon
Matheson
Merriam
Morin
Moss
Olmstead
Pick
Silver
Simmons
Turner
Wakelyn
Woytowich

Team

Skip

Third

Second

Lead

Antrobus
    Out From C Event
Art
Antrobus
Rick
Pepper
Gil
Parker
Jack
Sandberg
Begg
    Out From D Event
Jim
Begg
Grant
Marshall
Al
Schultz
Bob
Peterson
Beggs
    Out From A Event
Steve
Beggs
Gary
Rowe
Jack
Bowman
Jim
Baldwin
Bolster
    D Event Winner
Dave
Bolster
Bob
Rintoul
Gary
Wilton
Gord
Irwin
Bryan
    Out From D Event
Rick
Bryan
Lyall
Sheepwash
Mike
Foy
Al
Brown
Campbell
    Out From D Event
Jack
Campbell
Dan
Eakins
Ken
Stevenson
Al
Pelton
Canning
    E Event Winner
Glen
Canning
Bud
Taylor
Doug
Schneider
Ron
Gardner
Cargill
    Out From C Event
Rick
Cargill
Tom
Craig
Jim
Bangle
John
Hollands
Convey
    Out From D Event
Paul
Convey
Cliff
Black
Jack
Aitchison
Tom
Mochnacz
Cranston
    Out From D Event
Joe
Cranston
Skip
Charlton
Don
Kennedy
Fred
Partridge
Dale
    Out From C Event
Les
Dale
Ray
Blackwell
Bob
McNisch
Ian
Rogers
Danderfer
    Out From B Event
Ron
Danderfer
Paul
Malnarich
Pat
Thompson
Dave
Byers
Davies
    Out From D Event
Dave
Davies
Ron
Pinfold
Bob
McKie
Mike
Pedneault
Demeriez
    Out From D Event
John
Demeriez
Stu
Carmichael
Steve
Muzyka
Earl
Hagen
Field
    Out From D Event
Ray
Field
John
Coyne
Ron
Pajunen
Sandy
Fraser
Frame
    Out From C Event
Al
Frame
Gary
Wilson
Jim
Armstrong
Dan
Danylchuk
Franklyn
    Out From D Event
Garry
Franklyn
Jim
Charlton
Wilf
Bauer
Carl
Lalonde
Garroway
    C Event Winner
Lyle
Garraway
Al
Mellett
Dave
Hempsall
Rick
Gilmore
Hackett
    Out From B Event
Bruce
Hackett
Barry
Turner
Bob
Horner
Bob
Ion
Hall
    Out From D Event
Cam
Hall
Roy
Miekle
Harald
Miggitsch
John
Larkin
Johnson
    Out From B Event
Roy
Johnson
Bill
McMillan
Doug
Thompson
Dennis
Wysker
Kohlman
    Out From C Event
Bill
Kohlman
Paul
Kondal
Ray
Holman
Bruce
Ovans
Leach
    Out From E Event
Bob
Leach
Don
Allan
John
Eakins
Bob
Brewin
Lund
    Out From C Event
Irv
Lund
Tom
Goodchild
John
Fraser
Allan
Carter
Lyon
    Out From D Event
Al
Lyon
Steve
Willett
Don
Pert
Al
Richie
Matheson
    Out From A Event
Tom
Matheson
Al
Swanson
Ed
Schyf
Garry
Lindell
Merriam
    Out From A Event
Cliff
Merriam
Dick
McCarthy
Jim
Bowdige
Richard
Bergman
Morin
    Out From C Event
Brian
Morin
Harry
Drage
Al
Teasdale
Denis
Lieutard
Moss
    Out From D Event
Don
Moss
Chuck
Coell
John
Carter
Jerry
Heal
Olmstead
    Out From D Event
Garry
Olmstead
Wayne
Barwick
Bryan
Bedford
Ron
Rowan
Pick
    Out From D Event
Roger
Pick
Tom
Melnyk
Bud
Harbidge
Georges
Bombezin
Silver
    B Event Winner
Wayne
Silver
Stuart
Roche
George
Marcyniuk
Al
Turcotte
Simmons
    Out From C Event
Mike
Simmons
Ken
Fuller
Mike
Watson
Wayne
Hall
Turner
    A Event Winner
James
Turner
Bob
Gallaugher
Tony
Ibaraki
Graham
Dalzeil
Wakelyn
    Out From D Event
Whitey
Wakelyn
Alex
Muff
Bob
Ainscough
Dick
Heino
Woytowich
    D Event Winner
Lawrence
Woytowich
Wayne
Scott
Paul
Addison
Ken
Wigbers

Please Support Our Sponsors

Food For Thought CateringPrecision Orthotic LabratoryEsquimalt OpticalLighthouse Brewing Company